Newsletter
Wyszukaj

Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2016

10.12.2016-28.02.2017

  Konkurs
logo konkursu 30-30

Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu ogłasza III edycję Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2016 roku. Konkurs przeznaczony jest dla grafików, których projekty graficzne okładek dla wydawnictw muzycznych (płyt kompaktowych, winylowych, itp.) zostały wydane w 2016 r. oraz do 28 lutego 2017 roku.

Zwycięzca Konkursu otrzyma nagrodę główną w wysokości co najmniej 5.000 zł wraz z dyplomem laureata II edycji Konkursu. W przypadku wysokiego poziomu zgłoszonych prac organizatorzy przyznają nagrody dodatkowe i wyróżnienia.

Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu w terminie od 21 kwietnia do 28 maja 2017 r. Wyboru, podobnie jak miało to miejsce w przypadku I edycji Konkursu, dokona niezależne Jury składające się z przedstawicieli branży muzycznej i grafików, obradujące pod przewodnictwem jednego z najbardziej znanych grafików w branży – Rosława Szaybo.

Okładki zgłaszać mogą zarówno graficy, jak i przedstawiciele branży muzycznej (redakcje pism branżowych, redakcje portali internetowych, patroni medialni, partnerzy konkursu, wytwórnie płytowe, dystrybutorzy itp.) w terminie od 10 grudnia 2016 r. do 28 lutego 2017 r. na adres e-mail: 3030@arsenal.art.pl. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej (www.konkurs3030.pl) oraz na stronie internetowej Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu (www.arsenal.art.pl/konkurs-3030). Wszelkich dodatkowych informacji udzielają koordynatorzy konkursu – Ewelina Muraszkiewicz (ewelina.muraszkiewicz@arsenal.art.pl, tel. 509-105-970) oraz Marcel Skierski (marcel.skierski@arsenal.art.pl, tel. 732-958-320).

Regulamin konkursu (w polskiej wersji językowej): Regulamin konkursu na najlepszą okładkę płytową wydaną w 2016 r

Regulamin konkursu (w angielskiej wersji językowej): 3030 Contest Rules 2016

Formularz zgłoszeniowy (w polskiej wersji językowej): FORMULARZ

Formularz zgłoszeniowy (w angielskiej wersji językowej): ENTRY FORM

Piotrowicz. Arka

19.02.2017, godz. 12.00, Muzeum Narodowe w Poznaniu

19.02.2017-02.04.2017

  Wystawa

Kuratorzy: Piotr Bernatowicz, Krystyna Różańska-Gorgolewska

Zmarły w 1999 roku poznański malarz i grafik Jerzy Piotrowicz pozostawił po sobie olbrzymi zbiór kilkuset znakomitych obrazów olejnych, gwaszy i grafik. Zostaną one zaprezentowane po raz pierwszy w tak obszernym wyborze w lutym tego roku w ramach przedsięwzięcia wystawienniczego
pt.: „Piotrowicz”, w którym obok Galerii Miejskiej Arsenał uczestniczy Muzeum Narodowe
w Poznaniu, Galeria Ego, Galeria Garbary 48 oraz Galeria FWD.

Prezentacja w Galerii Miejskiej Arsenał koncentruje się na motywach i symbolach biblijnych
i judaistycznych w twórczości artysty. Jest to wątek, który pojawia się już w najwcześniejszych pracach Piotrowicza w latach siedemdziesiątych, poprzez obecność w obrazach i grafikach Mojżeszowych tablic z przykazaniami, oka opatrzności czy korony cierniowej. W latach osiemdziesiątych motyw ukrzyżowania i chusty św. Weroniki w jego sztuce towarzyszy doświadczeniom historycznym Polaków: najpierw tzw. karnawałowi Solidarności, a potem mrokom stanu wojennego. Natomiast w ostatniej dekadzie swojego życia Piotrowicz skupia się na historiach starotestamentowych, niejako portretując ich głównych bohaterów: Mojżesza, Noego i Hioba,
a kończąc na przejmujących scenach z Apokalipsy.

Co w trawie piszczy? – stereofotografie z kolekcji Tomasza Bielawskiego Wystawa w Fotoplastykonie Poznańskim

21.02.2017-09.04.2017

  Wystawa

W ramach najnowszej wystawy w Fotoplastykonie Poznańskim zaprezentowane zostaną stereofotografie z albumu niemieckiej firmy Raumbild-Verlag – „Aus der Lebensgemeinschaft des Waldes”. Zdjęcia ukazują mikroświat mieszkańców lasu, z niezwykłą precyzją uchwycony w obiektywie aparatu stereofotograficznego. Przedstawienia leśnego runa i kryjących się w nim zwierząt pozwalają odnaleźć piękno w niewielkich wycinkach natury. Wystawa zwraca uwagę na świat nieopodal nas, często pomijany w codziennym doświadczeniu, zdominowanym przez pośpiech i szybkie przyswajanie informacji.

Wystawy w Fotoplastykonie Poznańskim organizowane są we współpracy z Wydawnictwem Miejskim Posnania.

Oficjalny blog Fotoplastykonu Poznańskiego: www.fotoplastykonpoznanski.pl

Blog Tomasza Bielawskiego: www.dotomka.blog.onet.pl

Mariusz Kruk, Pion

03.03.2017, godz. 18.00

03.03.2017-02.04.2017

  Wystawa

kuratorka: Bogna Błażewicz

Wystawa Mariusza Kruka pod enigmatycznym tytułem Pion jest prezentacją najnowszych prac artysty: obrazów, obiektów malarskich i obiektów przestrzennych. Będą one sporą niespodzianką dla wielbicieli jego twórczości, ponieważ Kruk zaskakująco odmienił paletę barw, którymi się posługuje.

W kameralnej przestrzeni dolnej sali wystawienniczej Galerii Miejskiej Arsenał powstanie tajemnicza, nasycona symbolami ekspozycja, dla której odczytania kluczem jest cytat z poezji Mariusza Kruka: „Rzeczywistość to skończona ilość form i sytuacji w nieskończoności ich kombinacji”.

Notka biograficzna:

Urodził się w 1952 r. w Poznaniu. W latach 1978 – 1982 studiował malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom uzyskał w 1982 r. W latach 1983 – 1994 był wykładowcą tej uczelni. W 1983 r. Założył grupę Koło Klipsa, która działała do 1987 r. Od czasu opuszczenia grupy pracuje indywidualnie. W latach 1995 – 2002 artysta mieszkał na południu Francji. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzy rzeźby, obiekty i instalacje. Jest także autorem krótkich form poetyckich, bajek i opowieści.

Jego prace znajdują się w zbiorach i kolekcjach państwowych oraz prywatnych, między innymi w: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Poznaniu; Museum van Hedendaagse Kunst w Gandawie, Fond National d’art. Contemporain w Lionie, w Kunsthalle Bremen, Museum Würth, Künzelsau, Wilhelm Lembruck Museum w Duisburgu, w kolekcji City Almere, Fundacji VOX-Artis, w kolekcji Kulczyk Fundation.

 

Miasto żyje designem – arena ZMYSŁÓW projekt towarzyszący arenie DESIGN 2017

14-19.03.2017

  Projekt

Projekt jest propozycją dla wystawców, gości targowych oraz mieszkańców i ma na celu zachęcić ich do podążania szlakiem miejsc w Poznaniu, które wyróżniają albo pod względem architektury, podkreślają swój unikatowy charakter albo wpisują się w motyw przewodni tegorocznej areny DESIGN czyli uruchamiają różne zmysły.

Galeria Miejska Arsenał została partnerem przedsięwzięcia. Nasza placówka będzie jednym z wielu miejsc w Poznaniu, które będą mogli odwiedzić goście targowi i mieszkańcy.

PRZEWODNIK PO RYNKU SZTUKI I ANTYKÓW

16.03.2017, godz. 18.00

  Edukacja

Na co zwracać uwagę, przynosząc potencjalnego „Matejkę” do galerii? Jak ocenić wartość rzekomej „Miśni” na giełdzie antyków? Słowem, jak zyskownie sprzedawać i korzystnie kupować na rynku sztuki? Drugie spotkanie z cyklu „Przewodnik po rynku sztuki i antyków”, zatytułowane: „Co widzisz, patrząc na dzieło sztuki”, poświęcone będzie podstawowej kwalifikacji obiektów artystycznych. Uczestnicy poznają meandry oceny zarówno malarstwa, jak i sztuki użytkowej krążącej po rynku. Przyjrzymy się materii obrazów, specyfice porcelany czy srebra, aby zdobyć narzędzia do ich sensownej wyceny.

Prowadzenie: dr Dorota Żaglewska – absolwentka Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na rynku antykwarycznym działa od 2009 r. W 2016 r. obroniła pracę doktorską pt. „Wpływ kapitału kulturowego na polski rynek antykwaryczny”. Specjalista ds. edukacji w Galerii ARTYKWARIAT w Poznaniu.

SPOTKANIA ZE SZTUKĄ „Bestie i smoki”

18.03.2017, godz. 13.00-16.00

  Edukacja

Serdecznie zapraszamy na rodzinne warsztaty plastyczne pt. „Bestie i smoki”, które będą towarzyszyć wystawie „Piotrowicz. Arka”. Uczestnicy w pierwszej części zajęć zostaną zapoznani z apokaliptycznymi stworami, a następnie, przy użyciu materiałów plastycznych, sami wykonają podobizny bestii i smoków.

Warsztaty poprowadzi Agata Marchlewicz, na co dzień związana z Pracownią Plastyczną „Sztuka Mieszka” w Domu Kultury „Orle Gniazdo”, która  w „Arsenale” realizowała w sierpniu 2016 r. cykl zajęć pt. „Sztuka Świata”.

Wiek uczestników: brak ograniczeń wiekowych

Zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapewniamy również potrzebne materiały.

 


Aby otrzymywać informacje dotyczące wydarzeń
w Galerii Miejskiej Arsenał, wpisz poniżej
swój adres e-mail: