Newsletter
Wyszukaj

POTWORKI WARSZTATY FOTOGRAFII OTWORKOWEJ DLA DZIECI

9.12.2017, godz. 11.00-15.00

  Edukacja / Warsztaty
potworki_6b

Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat

czas trwania: 4 godziny

prowadzenie: Magdalena Ośko, Maciej Bogunia

wstęp wolny

Informacje / zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl,  tel.: 61 852 9501

Potworki to aparaty typu camera obscura, które pomagają oswoić się z fotografią analogową i udowadniają, że nie trzeba mieć drogiego aparatu, aby robić wyjątkowe zdjęcia. Podczas warsztatów uczestnicy wejdą do środka aparatu fotograficznego, skonstruują własny aparat potworkowy z materiałów z odzysku, wykonają nim zdjęcia i samodzielnie wywołają je w miniciemni fotograficznej.

Dzieci i młodzież przekonają się, że wbrew pozorom zrobienie własnego aparatu i wywołanie czarno-białego zdjęcia nie jest takie trudne. Warsztaty mają na celu rozwijanie kreatywności oraz przekazanie praktycznej wiedzy, którą następnie będzie można samodzielnie wykorzystywać w domu. Prowadzący mają bogate doświadczenie w prowadzeniu podobnych warsztatów dla różnych grup wiekowych, w Poznaniu i okolicach.

Magdalena Ośko – fotografka i animatorka kultury. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Na co dzień pracuje w Teatrze Wielkim w Poznaniu jako grafik i filmowiec.

Maciej Bogunia – fotograf, grafik. Absolwent fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pasjonat fotografii otworkowej. Swoje prace prezentował m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Otworkowej w Jastrzębiu Zdroju, Festiwalu Fotografii Otworkowej Lochkamera w Iserlohn w Niemczech, Biennale Fotografii w Poznaniu.

Czy kitku wolno do nieba? Zwierzęta i emocje w memach internetowych

7.12.2017, godz. 17.00-18.00

  Edukacja / Prezentacje / Warsztaty
maxresdefault

Warsztaty i prezentacja dla młodzieży i dorosłych

prowadzenie: Magdalena Kamińska i Emilia Stachowska

Internet jest medium tworzonym przez ludzi i dla ludzi. Jednak zaskakująco dużo miejsca zajmują w nim zwierzęta – ulubieni bohaterowie memów, animowanych GIF-ów i wiralowych filmów. Stare internetowe przysłowie mówi, że „w Sieci wszystko staje się lepsze po dodaniu kota”, lecz nie dzieje się tak tylko dlatego, że jest to zwierzę odbierane jako szczególnie urocze i od wieków bliskie człowiekowi.

Cytowane powiedzenie nie odnosi się zresztą tylko do kotów. Użytkownicy posługując się wizerunkami wielu różnych zwierząt, kreując je na świadome podmioty i dubbingując,  komunikują bardzo wiele, często osiągając zaskakujące rezultaty uboczne (np. terapeutyczne).

W trakcie godzinnych warsztatów uczestnicy wezmą udział w kilku eksperymentach i ćwiczeniach, dzięki którym będą mogli przekonać się, czy i na ile wizerunki zwierząt mogą być efektywnym medium komunikowania emocji i zarazem ich regulatorem.

Na spotkanie złożą się prezentacja oraz warsztaty. Prowadzące przedstawią kilka hipotez dotyczących tego, czym są memy internetowe i jaką rolę pełnią w komunikacji zapośredniczonej komputerowo. Zaprezentują też pokrótce, w jaki sposób w cyberkulturze wykorzystywane są wizerunki zwierząt. Na koniec zapoznają uczestników z kilkoma zwierzęcymi bohaterami popularnych memów: psem Gabe`em, gorylem Harambe, kotem Paczaczem, Piesełem czy Małpą Polakiem.

wstęp wolny

Rynek sztuki mówi! Ale co mówi?

6.12.2017, godz. 18.00-19.30

  Edukacja
logotyp_PRZEWODNIK_pion

Spotkanie z cyklu PRZEWODNIK PO RYNKU SZTUKI I ANTYKÓW

wstęp wolny

prowadzenie: dr Dorota Żaglewska

 Na ostatnim w tym roku spotkaniu z cyklu Przewodnik po rynku sztuki i antyków, przyjrzymy się retorykom rynkowym i różnorakim strategiom, także językowym, które pozwalają kupować, sprzedawać i z powodzeniem utrzymywać się na rynku. Zobaczymy, jak rynek polski różni się w tym względzie od zachodniego. Sprawdzimy, czym może być kapitał językowy oraz co kryją opowieści uczestników rynku i czy warto im wierzyć?

Będzie to także podsumowanie całorocznego cyklu poświęconego rynkowi.
W minionych miesiącach przyglądaliśmy się zarówno ekonomii kultury, ocenie i wycenie dzieł, jak i segmentowi aukcji. Omawialiśmy także aktualny stan prawny i perspektywy inwestowania w sztukę. Dyskutowaliśmy o kolekcjonerstwie, ekspertach i o tym, jak walczyć z fałszerstwami sztuki. Zebrane historie, dane i spostrzeżenia staną się materiałem do powstającej książki o rynku.

dr Dorota Żaglewska – absolwentka Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na rynku antykwarycznym działa od 2009 r. W 2016 r. obroniła pracę doktorską pt. Wpływ kapitału kulturowego na polski rynek antykwaryczny. Przez wiele lat pracowała na stanowisku specjalistki ds. edukacji w Galerii ARTYKWARIAT w Poznaniu. Obecnie pracuje w zespole ds. projektów interdyscyplinarnych CK Zamek w Poznaniu.

POWIETRZNE MALOWANIE – warsztaty rodzinne

2.12.2017, godz. 11.00 - 13.00

  Warsztaty
MARZENA_CZANIECKA_plujki

Zapraszamy dzieci w wieku 5 – 10 lat wraz z opiekunami

prowadzenie: Marzena Czaniecka

wstęp wolny

Informacje i zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl, 61 852 9501

Zapraszamy na ekscytujące warsztaty wybuchów kolorów, niekontrolowanych wystrzałów i subtelnych mazów. Niech malowanie dzieje się samo! Bez pędzli, tubek do wyciskania i małych formatów! Podczas warsztatów dzieci bawiąc się, stworzą pracę malarską. Tematem przemyconym będą kolory zimne i ciepłe.

Powietrzne malowanie  to kolejny z cyklu międzypokoleniowych warsztatów dla rodzin, które będą się odbywać w Galerii także w przyszłym roku. Spotykamy się w Galerii
w sobotnie przedpołudnia,  raz w miesiącu. Za każdym razem zapraszamy do współpracy innego artystę / edukatora, który proponuje swój autorski scenariusz zajęć. W trakcie warsztatów staramy się wykorzystywać najróżniejsze techniki i sposoby na rozwijanie kreatywności.

Marzena Czaniecka – malarka, scenograf oraz instruktorka i autorka wielu programów warsztatów artystycznych. Absolwentka malarstwa na UAM w Poznaniu; dyplom w pracowni prof. Wojciecha Łazarczyka. Jak mówi – maluje przede wszystkim dla przyjemności, obrazy miłe dla oka. Zajmuje się bio-artem, instalacją, malarstwem. Laureatka warszawskiej aukcji pt. Sztuka Wymiany organizowanej przez eFTe (2010).
Od 6 lat pracuje z dziećmi tworząc własne programy plastyczne. Współpracowała z Fundacją Serdecznik oraz Pracownią Artystart. Jej prace można znaleźć w kolekcjach w Szwecji, Niemczech i Polsce. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Uwaga, falsyfikat! O fałszerstwach na rynku sztuki i sposobach radzenia sobie z nimi

22.11.2017, godz. 18.00

  Dyskusje / Edukacja
logotyp_PRZEWODNIK_pion

Spotkanie z cyklu Przewodnik po rynku sztuki i antyków

Gość: Piotr Marciniak
Prowadzenie: Dorota Żaglewska

Listopadowe spotkanie z cyklu „Przewodnik po rynku sztuki i antyków” poświęcone będzie fałszerstwom sztuki. Problem ten dotyka wszystkich uczestników rynku i budzi wielkie emocje, dlatego warto dyskutować o tym, jak chronić się przed nabyciem falsyfikatu. Na spotkaniu porozmawiamy z gościem, Piotrem Marciniakiem z Galerii Skowron z Poznania, o praktycznych sposobach rozpoznawania autentycznych dzieł na krajowym rynku, źródłach pozyskiwania obiektów, a także o tym, czy podrobić można wszystko. Spotkanie będzie miało formę rozmowy, uzupełnionej o prezentację multimedialną, dyskusję z uczestnikami oraz pokaz przedmiotów o wartości edukacyjnej.

Piotr Marciniak – poznański antykwariusz z ponad dwudziestoletnim stażem, współwłaściciel Galerii Skowron w Poznaniu. Doświadczenie z zakresu technologii dzieł sztuki zdobywał w pracowni konserwacji sztuki, zaś praktykę szlifował w oparciu o kontakt zarówno z malarstwem, jak i rzemiosłem artystycznym. W latach 1993-1996 związany z pracownią konserwacji  malarstwa i rzeźby przy Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu. W 1996 r. rozpoczyna pracę  w  jednej z najważniejszych  galerii poznańskich, której specjalnością jest wyszukiwanie wysokiej klasy obiektów malarstwa polskiego od końca XIX wieku aż po współczesność; od  roku 2004  jej współwłaściciel  i dyrektor galerii – Galerii SKOWRON s.c., która w czasie kilkunastoletniej obecności na polskim rynku antykwarycznym stała się rozpoznawalna dzięki kolekcji prac najważniejszych twórców polskiego malarstwa. Galeria po dzień dzisiejszy wyszukuje i prezentuje prace wybitnych polskich artystów, wysokiej klasy meble oraz rzemiosło artystyczne  ze szczególnym akcentem położonym  na styl art – deco.

MATERIALNOŚĆ OBRAZU FOTOGRAFICZNEGO/MATERIA W OBRAZIE FOTOGRAFICZNYM

21.11.2017, godz. 18.00

  Dyskusje / Edukacja
reverse8

Spotkanie z cyklu Dialogowanie historyków sztuki i artystów

Prowadzenie: Dorota Łuczak, Bownik

Dialogowanie historyków sztuki i artystów to cykl spotkań prowadzonych przez pracowników Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i zaproszonych przez nich artystów. Tematy poszczególnych spotkań – nawiązujące do programu aktualnych wystaw w Galerii Miejskiej Arsenał – staną się punktem wyjścia do rozmowy o sztuce, wystawiennictwie czy krytyce, w której istotną rolę odegra skonfrontowanie dwóch perspektyw patrzenia, rozumienia i mówienia o sztuce – perspektywa historyków sztuki i artystów. Tym razem rozmawiać będą: dr Dorota Łuczak (historyczka sztuki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Historii Sztuki) i Paweł Bownik (artysta, Akademia Fotografii w Warszawie).

W dobie przesyconej cyfrowymi obrazami, przenikania się rzeczywistości materialnej i wirtualnej, warto postawić pytanie o materialność obrazu fotograficznego i reprezentowaną w fotografiach materię (przedmioty). Mowa tu nie tyle o formalistycznej fetyszyzacji odbitki, ale o znaczeniach jakie niosą ze sobą materialne ciała obrazów fotograficznych. Ciała obrazów fotograficznych rozumiane jako określone formy ich prezentacji, determinowane formatem, ramą, czy sposobem ich przechowywania, a co za tym idzie funkcjonowania i odbioru. Tak pomyślane ciało fotograficzne nie tylko jest podporządkowane człowiekowi, ale determinuje określone postępowanie ludzi, wiąże się ze specyficznymi rytuałami, zyskując siłę sprawczą. Jednocześnie fotografia pozostaje w związku ze światem materialnym poprzez utopijne pretendowanie do bycia jego substytutem. Przedmiot w obrazie fotograficznym może być bierny, eksponowany niczym w muzealnej gablocie, ale może być także ukazany (lub widziany) jako aktywny element lub przyczyna szerszej społecznej i materialnej aktywności.

Zaproponowany przez nas temat rozmowy wyrasta z szerszej zmiany w refleksji i badaniach humanistycznych, skupionych na zwrocie ku przedmiotom i materialności. Zwrot ten widoczny jest również w studiach nad fotografią, a jego konsekwencje wydają się być niezwykle interesujące zwłaszcza w dobie dominacji cyfrowej reprodukcji.

Bownik – fotograf, Mieszka i tworzy w Warszawie. Studiował filozofię na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie oraz fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W latach 2004–2008 współtworzył kolektyw IKOON. Pracował jako kurator galerii „Teren Osobny”, mieszczącej się w starym, nieczynnym już carskim więzieniu. W 2005 roku zorganizował tam Międzynarodowe Spotkanie Artystów INTERWENCJE. Był jednym z kuratorów IV Biennale Fotografii w Poznaniu w 2005 roku zatytułowanego „Polowanie na przedmioty”. Do najbardziej znanych prac artysty należą fotograficzne cykle: Gamers, E-Słodowy, Koleżanki i koledzy. Jego książka Disassembly otrzymała główną nagrodę w konkursie Fotograficzna Publikacja Roku 2014 i była nominowana do Kassel Photobook Award 2014. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i grupowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach Museum In Huis Marseille w Amsterdamie, Fundacji Sztuki Polskiej ING i zbiorach prywatnych. W 2014 był nominowany do Paszportów Polityki.

dr Dorota Łuczak – historyczka sztuki, adiunkt w Instytucie Historii Sztuki UAM, stypendystka Fundacji Lanckorońskich, Rządu Francuskiego, Corbridge Trust (Cambridge University) oraz Stiftung Preussischer Kulturbesitz. W obszarze jej badań znajduje się polska i powszechna historia i teoria fotografii, sztuka nowoczesna oraz metodologia badań historii sztuki. W 2015 roku obroniła pracę doktorską zatytułowaną „Wizja fotograficzna w kontekście zachodniej tradycji okulocentryzmu. Praktyka i teoria artystów europejskich i amerykańskich w I połowie XX wieku”. Jest autorką tekstów naukowych, popularno-naukowych i krytycznych. Obecnie uczestniczy w realizacji projektu badawczego „Polscy fotografowie, teoretycy i krytycy o fotografii 1839-1989”, prowadzonego w ramach programu NPRH.

WARSZTATY Z JESIENNĄ NUDĄ

18.11.2017, godz. 11.00-13.00

  Edukacja / Warsztaty
MAGDALENA_STARSKA_zamknij oczy, labirynt

Zapraszamy dzieci w wieku 5 – 10 lat wraz z opiekunami

Prowadzenie: Magdalena Starska

Wstęp wolny

Informacje / zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl;  tel.: 61 852 9501

Zapraszamy na kolejny z cyklu artystycznych warsztatów rodzinnych mających stanowić w naszym założeniu przestrzeń wolności: myślenia, mówienia, tworzenia oraz dialogu dzieci
z dziećmi, a także dzieci z dorosłymi.

Zdaniem prowadzącej, artystki Magdaleny Starskiej, najważniejszą kwestią naszych czasów jest nuda – cicha, niema, głęboko zakorzeniona w nas ludzka funkcja. Nuda jest jej zdaniem nieużywaną umiejętnością porozumiewania się, nie tyle za pomocą słów co wspólnego doświadczani

„Zapraszam rodziny do spędzenia czasu z nudą, z najlepszą koleżanką Nudą. Nie będą to warsztaty robienia czegoś konkretnego. Nie będą to warsztaty, na których ktoś wam powie jak zdobyć kolejną umiejętność, jak zająć czymś czas. Zapraszam do spędzenia czasu z Nudą. Taką piękną jesienną Nudą. Nie musicie przychodzić nastawieni na coś, z energią na coś. Ta Nuda mam nadzieję, że wymęczy nas na tyle że pojawi się płynięcie czasu. Zapraszam Was na warsztaty bez specjalnych atrakcji, zapraszam Was do Nas, do Was. A jeśli jednak zdecydujecie się zostać w domu i nie przyjść na warsztaty rodzinne z Nudą to może uda wam się ponudzić w domu. Serdecznie jednak zapraszam, bo z nudą zawsze raźniej w grupie. Jedyne o co proszę to żebyście przynieśli, jeśli zdecydujecie się zaryzykować Wasz czas, jakąś część Waszej codzienności… tą część, którą nazywacie sobie w duchu nudą. Chwyćcie w domu przedmiot, z którym się nudzicie. Może podchwycimy Wasz styl nudzenia się i ponudzimy się razem. Jestem bardzo ciekawa i nie wyobrażam sobie nic lepszego czym moglibyśmy się ze sobą podzielić na jesień.” – M. Starska

Magdalena Starska – Artystka wizualna i performance, autorka rysunków i instalacji. Ukończyła poznańską Akademię Sztuk Pięknych w 2005 roku dyplom z wyróżnieniem u prof. Kozłowskiego i prof. Ficnera. Na przełomie 2007/2008 odbyła półroczną podróż nastawioną na badanie kultury Ameryki Południowej. Od 2007 roku członkini grupy Penerstwo (artystyczna grupa absolwentów poznańskiej ASP, do której obok artystki należą: Piotr Bosacki, Wojciech Bąkowski, Konrad Smoleński, Radosław Szlaga, Tomasz Mróz oraz Iza Tarasiewicz). Debiutowała w 2005 roku wystawą „Uwaga! Schody” w poznańskiej Galerii Pies. Związana jest z warszawską Galerią Stereo. Poza galeriami w Polsce jej prace pokazywano również m.in. we Włoszech i w Czechach. Otrzymała Stypendium Młoda Polska oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie studentka studiów doktoranckich i pracowniczka merytoryczna Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Drogi Integracji

9.11-12.12.2017, 18.00

  Dyskusje / Edukacja
di-fb

9 listopada, g. 18:00 – imam Youssef Chadid: Stereotypy o islamie
16 listopada, g. 18:00 – dr Nidal Abu Tabaq: Islam a kapitalizm
8 grudnia, g. 18:00 – dr Magdalena Radomska: Sztuka arabskiej wiosny
12 grudnia, g. 18:00 – dr Monika Bobako: Islam a feminizm

Żyjemy w czasach, w których dawne wartości ulegają degradacji i już mało kto pamięta, na jakich podstawach została zbudowana nowoczesna Europa i postrzeganie praw człowieka. Wieki niewolnictwa doprowadziły wreszcie do uznania praw wykluczonych, cudzoziemców, kobiet, osób niepełnosprawnych, seniorów. Obecne czasy każą nam przewartościować dotychczasowe myślenie o człowieku i jego prawach. Zgodnie ze słowami Janiny Ochojskiej szukamy nowej drogi integracji, pomiędzy multikulturalizmem a asymilacją. Poznańskie tradycje samorządności, wspólnotowości, pracy u podstaw, pozwalają na wypracowanie nowej formy kontaktu z mieszkającymi tu cudzoziemcami. Nauczeni na błędach naszych sąsiadów, staramy się dostosowywać trudne relacje międzykulturowe do lokalnych warunków, zachęcając do udziału całą społeczność naszego miasta.

Mamy niezwykłą szansę na wzajemne poznanie się i obalenie tkwiących w nas, wytworzonych głównie w mediach, stereotypów.  Przygotowaliśmy cykl warsztatów, wykładów i spotkań o tematyce wielokulturowej, odbywających się przez całą jesień w różnych miejscach w Poznaniu. Chcemy, by hasło „Wolne Miasto Poznań” stało się  realnym działaniem i wspólnym doświadczeniem różnych osób.

W projekcie biorą udział przedstawiciele wspólnoty muzułmańskiej przy Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym.

Zapraszamy do udziału w projekcie, wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy!

UPRAWY CYRKULARNE – Warsztaty dla dorosłych i młodzieży w duchu zero waste

4.11.2017, godz. 16.00-18.30

  Warsztaty
BURAK SOLO TOP

Zapraszamy dorosłych i młodzież bez ograniczeń wiekowych

Czas trwania: 2,5 – 3 h

Prowadzenie: Zetpety Recycling Design

Wstęp Wolny *

Będzie o tym: jak wyhodować roślinę z odpadków lądujących w koszu; jak hodować kiełki i ukorzeniać zioła; co to jest uprawa hydroponiczna. Z opakowań po kosmetykach
i żywności powstaną gipsowe formy dla kiełkowników i korzenników, mini szklarnie. Hasło przewodnie warsztatów: uprawiaj nie wyrzucaj!

Zetpety realizują zasady zrównoważonego rozwoju w mikroskali.  Projektują i ręcznie wykonują przedmioty codziennego użytku. Nadają nowe funkcje i kształty istniejącym już sprzętom lub tworzą je od nowa wykorzystując recyclingowe materiały. Lubią dobre wzornictwo i przedmioty z charakterem. Zasada „reduce-reuse-recycle” w ich  wydaniu to: drugie życie szuflad, lampy wykonane z makulatury, czy fotel z lat ‘70. z nowym siedziskiem z bannera reklamowego. Pracują w tzw. trybie free time industry czyli
w wolnym czasie od codziennego życia. Tworzą projekty artystyczne i komercyjne. Każde zamówienie traktują indywidualnie dopasowując mebel do charakteru przyszłego właściciela.

*Galeria zapewnia najpotrzebniejsze materiały, zapraszamy jednak do przyniesienia ze sobą materiałów z odzysku, które będzie można wykorzystać podczas warsztatu.

Informacje i zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl; 61 852 9501

Prosimy uczestników o przyniesienie stroju roboczego, czyli takiego, który będzie można wyrzucić po warsztatach oraz butów, których nie szkoda!

Sztukowisko. Warsztaty twórczego recyklingu

21-27.10.2017

  Edukacja / Warsztaty
ZIELONA_GRUPA_IMG_4522

Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat, przybliżające tematykę ochrony środowiska, a także rozbudzające zdolności manualne. Każdego dnia warsztaty dotyczyć będą innego tworzywa: plastiku, szkła, tkaniny i papieru. Wykorzystując na pozór niepotrzebne przedmioty z odzysku (gazety, kartony, butelki, puszki, t-shirty itp.) uczestnicy stworzą prace rękodzielnicze, znajdując dla nich nowe, atrakcyjne zastosowanie.

W trakcie spotkań  będziemy przekazywać uczestnikom wiedzę  na temat recyklingu opakowań, korzyści ekologicznych i ekonomicznych płynących z ich powtórnego użycia, sposobów i efektów zbiórki opakowań itd. Dzieci dowiedzą się w jaki sposób uzyskujemy dane tworzywa, w jaki sposób można je przetwarzać i ponownie wykorzystywać. Podczas warsztatów zastosujemy metodę DIY (Zrób to sam) nakłaniającą do wykorzystania dawnych przedmiotów i nadania im nowego, spersonalizowanego znaczenia.

24.10.2017, w godz. 9:00 – 10:30 i 10:30 – 12:00 Sztukowisko #1- plastik

25.10. 2017, w godz. 9:00 – 10:30 i 10:30 – 12:00 Sztukowisko #2 – papier

26.10.2017, w godz.  9:00 – 10:30 i 10:30 – 12:00 Sztukowisko #3 – szkło

27.10.2017,  w godz. 9:00 – 10:30 i 10:30 – 12:00 Sztukowisko #4 – tkanina

Stowarzyszenie Zielona Grupa zajmuje się szeroko pojętą edukacją artystyczną
i międzykulturową. Skupieni wokół niego edukatorzy stworzyli własną metodę pracy z dziećmi i młodzieżą opartą m.in. na technice japońskiego teatru kamishibai. Prowadzą własne wydawnictwo oraz organizują liczne szkolenia dla nauczycieli, animatorów, bibliotekarzy. Ich działania docenione zostały wielokrotnie, m.in.: przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd miasta Poznania, powiat koniński oraz Centrum PISOP i konkurs grantowy Społecznik 2.0 oraz Patriotyzm Jutra.

Na zajęcia obowiązują zapisy: tel.: 61 852 9501, mail: joanna.tekla@arsenal.art.pl


Aby otrzymywać informacje dotyczące wydarzeń
w Galerii Miejskiej Arsenał, wpisz poniżej
swój adres e-mail: