sobota, 20 kwietnia otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Zinoteka
Biblioteka zinów dostępna bez ograniczeń w godzinach otwarcia Galerii.
8.03-1.04.2018

Ziny to niezależne publikacje, łatwe w produkcji i dystrybucji. Wydawane przez niezależne, aktywistyczne i artystyczne kolektywy, służą temu, aby dzielić się wiedzą w nieformalny sposób, ale także aby bez skrępowania dawać wyraz swoim poglądom i doświadczeniom. Zionteka w Galerii Miejskiej Arsenał ma na celu zebranie najciekawszych z niezależnych publikacji wydawanych przez artystów_ki, aktywistów_ki oraz kolektywy poruszające takie tematy jak: zdrowie, zdrowie psychiczne, chorobę, feminizm, opiekę w rozumieniu queer* i trans* płciowym, prawa reprodukcyjne i wiele innych. Biblioteka zostanie otwarta 8. marca publikacjami kolektywu Feminist Health Care Research Group z Berlina oraz zinem kobiecym „Kontrafałda“.


Koncepcja: Inga Zimprich, Zofia nierodzińska

Design: Inga Zimprich

Produkcja: Zbigniew Wanecki

 

Feminist Health Care Research Group (Feministische Gesundheitsrecherchegruppe, FGRG) to grupa artystek zajmująca się niezależną i nieformalną eksploracją tematyki zdrowia. Wyniki swoich badań publikuje w formie łatwo dostępnych zinów, a metody badawcze wypracowuje podczas otwartych warsztatów. FHCRG tworzą: Julia Bonn, Alice Münch i Inga Zimprich.

www.feministische-recherchegruppe.org

 

ZIN KOBIECY „KONTRAFAŁADA”

„Kontrafałda” to zbiór wywiadów. Wszystkie te pytania zostały już kiedyś zadane na łamach kolorowej prasy. Odpowiadały na nie piosenkarki, aktorki, celebrytki i panie z telewizji. W tej publikacji mierzą się z nimi nieznane kobiety, które swoje uniwersum budują będąc mocno osadzonymi w prozie życia i realiach współczesnego świata.

Redaktor naczelna: Magda Nowicka Chomsk

Projekt graficzny i skład: Agata Szulc

Ilustracje: Gosia Bartosik, Ania Dusza, Ania Matuszewska, Joanna Sus, Martyna Gendera

Wydawca: Edycje Limitowane

Poznań 2018

 

POWER MAKES
US SICK

PMS to kreatywny projekt badawczy skoncentrowany wokół niezależnej opieki zdrowotnej widzianej z perspektywy feministycznej. PMS stara się zrozumieć, w jaki sposób niestabilność oraz nadużycia władzy wpływają na nasze zdrowie psychiczne, fizyczne i społeczne. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że mobilność, ta wymuszona i ta z wyboru, jest nieodzownie związana z życiem w epoce antropocenu. W tym stanie nomadycznej, pozbawionej usytuowania egzystencjalnej labilności, poszukujemy solidarności opartej na zdrowiu. PMS jest zmotywowane do tego, aby rozwijać łatwo dostępne narzędzia solidaryzacji, oporu i sabotażu, po to aby uzyskać stan planetarnego dobrostanu, którego jesteśmy częścią.