Newsletter
Wyszukaj

C

kiosk_logo_maj

K S I Ę G A R N I A  A R T Y S T Y C Z N A 

Tytuły rozpoczynające się od litery C:

czowiek-i-jego-znaki

Tytuł:  Człowiek i jego znaki

Adrian Frutiger

Kraków 2010

Wydawca:  D2D

oprawa twarda

ilość stron:  296

ISBN 978-83-927308-3-5

„Dla zatrzymania myśli, dla przekazania informacji już od dawna nie wystarczają same znaki alfabetu. Orientacja i komunikacja nie są dziś możliwe bez schematów, znaków i sygnałów. Wypowiedź pisana z konieczności uzupełniana jest przy pomocy obrazów. […] Znaki, symbole, sygnety i sygnały są w swej różnorodności językiem naszych czasów, utrwalającym się i przenikającym naszą codzienność. Obejmują i zachowują to, co było dawniej i są wskazówką dla tego, co nastąpi”. — Adrian Frutiger

http://www.motyleksiazkowe.pl/home/13657-czowiek-i-jego-znaki-9788392730835.html

Cena:  49,00 zł

Zamów w Kiosku!


czas-seriali-katedra

Tytuł:  Czas seriali

praca zbiorowa

Gdańsk 2014

wydawca:  Wydawnictwo Naukowe Katedra

oprawa miękka

ilość stron:  262

ISBN 978-83-63434-16-8

„Książka ta ma charakter naukowy, pozbawiona jest jednak akademickiego spięcia. To, na czym nam zależało, ujawnia się w lekkości, eseistyczności artykułów zamieszczonych w niniejszej publikacji. Autorkami/autorami tekstów są studenci i doktoranci z różnych polskich uniwersytetów. Każdy z nich reprezentuje inne podejście do tematyki serialowej. Zabranie tej grupy było wyzwaniem, ale o to też nam chodziło. Różnorodność i szerokie spektrum badawcze rozciąga się jak Ameryka – kraj kontynent. Zamieszczone tutaj artykuły z wielu stron prześwietlają amerykańskie produkcje telewizyjne. U niektórych autorów widać wyraźne zmaganie się z teorią (D. Junke, T. Umerle, M. Mirys), u innych na pierwszy plan wysuwają się doświadczenia estetyczne (M. Aksztin, K. Chruszczewska). Pośród zebranych tekstów są też takie, które wskazują na uwikłanie serialu w medialne i społeczne struktury (A. Mirowicz, M. Major, A. Szczepanek do spółki z P. Buśko). Inne znów teksty prześwietlają serialowy świat nieco bardziej strukturalnie (K. Ćwiek-Rogalska), adaptują na jego plan pojęcia wypracowane na innych polach (A. Szmida) czy też zmagają się z pewną typowością i konwergencją motywów (M. Skowera, S. Wojciechowska). W naszej opinii udało się nam zebrać galerię serialowych impresji, która jak kalejdoskop pokazuje różnorodność podejścia oraz samego przedmiotu badań”.
Agnieszka Szczepanek, Sandra Wojciechowska, Piotr Buśko

http://www.motyleksiazkowe.pl/home/22690-czas-seriali-katedra-9788363434168.html?search_query=czas+seriali&results=4

Cena:  30,00 zł

Zamów w Kiosku!


IMG_9728

Tytuł:  Cięcie. Fotomontaż na okładkach w międzywojennej Polsce

tekst:  Jan Straus

Warszawa 2014

wydawca:  Stowarzyszenie 40 000 malarzy

oprawa miękka

ilość stron:  490

ISBN 9788393601561

Futurystyczne pif-paf, czyli przewrotna opowieść Jana Strausa, bibliofila i kolekcjonera, członka Towarzystwa Bibliofilów Polskich w Warszawie, opowiedziana mądrym ku nauce, a uczonym ku zabawie, traktująca o książkach i o międzywojennym fotomontażu, o awangardzie i o literaturze wagonowej, jak również o historii pewnego gwoździa (dla reklamy wbitego przez Atelier Lewitt-Him w ścianę) oraz o tym jak – przy pomocy nożyczek i szczypty wyobraźni – sprzedawało się kiedyś książki. Jeżeli przypadło ci do gustu Tysiąc polskich okładek, nie oderwiesz się od Cięcia!

Cena:  42 zł

Zamów w Kiosku!


 

 

 

IMG_8825

Tytuł: Czas i przesłona. O Filipie Bajonie i jego twórczości.

Ewelina Nurczyńska – Fidelska

Kraków 2003

wydawca: RABID

oprawa miękka

ilość stron: 254

ISBN 9788388668524

Monografia ćwierćwiecza działalności artysty Filipa Bajona, obejmująca jego prace literackie, filmowe i teatralne. Jest formą opowieści o życiu i dziełach Filipa Bajona, ich związkach z dziejami kultury, a zwłaszcza kinematografii, próbą uchwycenia głównych tematów i cech jego twórczości, w której dochodzi do głosu wyrazista manifestacja postawy Autora.

Cena: 10 zł

Zamów w Kiosku!


IMG_9493

Tytuł: Co to jest architektura? Antologia / What is architecture? Antology

Tom 2

red. Adam Budak

Kraków 2008

wydawca: Muzeum Manghha

oprawa twarda

ilość stron: 606

ISBN 9788392440783

Drugi tom „Co to jest architektura?” to zapis zapis cyklu wykładów z lat 2003-2007, przeprowadzonych w Centrum Techniki i Sztuki Japońskiej Manggha przez wybitnych architektów i teoretyków z całego świata i porusza problemy obecne we współczesnej architekturze. Omawiane zagadnienia poruszają aspekty zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.

http://mangghashop.pl/product.php?id_product=29

Cena: 99,00 zł

Zamów w Kiosku!

Aby otrzymywać informacje dotyczące wydarzeń
w Galerii Miejskiej Arsenał, wpisz poniżej
swój adres e-mail: