Newsletter
Wyszukaj

G

kiosk_logo_maj

K S I Ę G A R N I A  A R T Y S T Y C Z N A 

 

Tytuły rozpoczynające się od litery G:

IMG_8837

Tytuł:  Gdy rozum śpi

Skarby kolekcji Sandretto Re Rebaudengo

The Dreams of Reason

Highlights of the Sndretto Re Rebaundengo Collection

Dobrila Denegri

Toruń 2013

wydawca: Centrum Sztuki Współczesnej

oprawa miękka

ilość stron: 95

ISBN 9788362881383

Wystawa poświęcona kolekcji Sandretto Re Rebaudengo pozwala spojrzeć z jeszcze innej perspektywy na ową potrzebę kolekcjonowania – poza tworzeniem unikalnego zbioru prac artystycznych, proces kolekcjonowania stanowi próbę odzwierciedlenia pewnego momentu historycznego. Ów moment można nazwać przełomem wieków, można też określić go na wiele innych sposobów – z pewnością jednak odnosi się on do szeregu politycznych, społecznych i ekonomicznych turbulencji, które wstrząsały światem na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Cena: 42 zł

Zamów w Kiosku!


IMG_9735

Tytuł:  Gaber i Pani Fantazja. Surrealizm stosowny

tekst:  Klara Czerniewska

Warszawa 2011

wydawca:  Stowarzyszenie 40 000 malarzy

oprawa miękka

ilość stron:  356

ISBN 9788393199969

Pierwsze całościowe opracowanie twórczości Gabriela i Hanny Rechowiczów. To biografia napisana żywym, obrazowym językiem, uwodząca szeregiem anegdot i barwnych szczegółów. Jednocześnie jest to kompletna kronika życia i twórczości Rechowiczów.

Czytelnik poznaje nie tylko koleje losu tych niezwykłych artystów, lecz także wszystkie realizacje ich autorstwa – od projektu „osiedla przyszłości” w Moskwie, przez mozaiki i freski w Domu Chłopa i Supersamie, aż po wystawy w Tokio. Czerniewska kreśli przy tym panoramę PRL-owskiego świata sztuki, w którym artyści musieli nieustannie poszukiwać kompromisu pomiędzy twórczym spełnieniem a polityczną rzeczywistością. Książka zawiera wykaz wszystkich realizacji i wystaw Rechowiczów oraz kilkadziesiąt barwnych ilustracji.

Cena:  32 zł

Zamów w Kiosku!

 

 

Aby otrzymywać informacje dotyczące wydarzeń
w Galerii Miejskiej Arsenał, wpisz poniżej
swój adres e-mail: