Newsletter
Wyszukaj

J

kiosk_logo_maj

K S I Ę G A R N I A  A R T Y S T Y C Z N A 

 

Tytuły rozpoczynające się od litery J:

IMG_9106

Tytuł:  JEMS Architekci

Koncepcja wydawnicza: Wojciech Kaczura, Stefan Drewiczewski

Wrocław 2013

wydawca:  Muzeum Architektury we Wrocławiu

oprawa miękka

ilość stron:  216 str

ISBN 2010000003107

Monografia jest próbą podsumowania 25-letniej działalności warszawskiego biura „JEMS Architekci”. Przełom 80. I 90. XX wieku, gdy biuro JEMS rozpoczęło działalność był okresme dyskusji o przyszłości wy zwaniach polskiej architektury na tle postępującego kryzysu cywilizacyjnego powojennych dziesięcioleci i szans transformacji ustrojowej. Architekci JEMS, jak wielu innych architektów, rozpoczynających samodzielną praktykę w tamtym czasie, aspirowali do walki o jakość i odbudowę polskiej kultury architektonicznej. Partnerska współpraca w przypadku JEMS, leząca u podstaw późniejszych dokonań, umożliwiła przyjęcie formuły biura-warsztatu, w którym mogły ścierać się rozmaite idee i poglądy.

Fragment katalogu.

cena:  95 zł

Zamów w Kiosku!


IMG_8684

Tytuł:  Józef Krzyżański

tekst:  Danuta Kudła

2001

wydawca:  Związek Polskich Artystów Plastyków

oprawa twarda

ilość stron:  59

ISBN 2010000000132

9798391544708

Album poświęcony malarstwu Józefa Krzyżańskiego, który niemal przez całe swoje życie artystyczne związany był z Poznaniem. Obok reprodukcji obrazów – również wspomnienie „O Ojcu” Ewy Krzyżańskiej-Trzeciakowskiej oraz tekst krytyczny Danuty Kudły o twórczości artysty. Publikacja w języku polskim i angielskim.

Józef Krzyżański /1898 Hnilice Wielkie(Podole)-1987 Poznań/ Uczęszczał do Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studia kontynuował w Paryżu u J. Pankiewicza. Malował pejzaże, m.in. południowej Francji, Korsyki, Pirenejów, poza tym martwe natury, akty, portrety. Twórczość swoją prezentował podczas licznych wystaw, zarówno indywidualnych, jaki i zbiorowych. Prace artysty pokazywane były m.in. podczas Wystawy Światowej w Nowym Jorku. Od 1929 roku związany z Poznaniem.

cena:  15 zł

Zamów w Kiosku!

Aby otrzymywać informacje dotyczące wydarzeń
w Galerii Miejskiej Arsenał, wpisz poniżej
swój adres e-mail: